*grazinti_verta_site_logo* *usad_site_logo*
lt
en

Metalinės pakuotės

Kokių rūšių yra metalinės pakuotės?

Užstato sistemos administratoriaus priimamos metalinės vienkartinės gėrimų pakuotės yra dviejų rūšių: pagamintos iš plieno ir iš aliuminio. Aliuminio skardinės yra populiaresnis gėrimų gamintojų pasirinkimas – kasmet jų surenkama ir perdirbama šimtais kartų daugiau nei plieninių skardinių.

Ar metalinės skardinės gali būti perdirbamos?

Tiek aliuminio, tiek plieno skardinės gali būti perdirbtos neribotą skaičių kartų. Metalinių pakuočių perdirbimas leidžia sumažinti CO2 išmetimą bei sutaupo net 20 kartų daugiau energijos, lyginant su metalinių pakuočių gamyba iš pirminių žaliavų.

Perdirbimui atiduota metalinė skardinė į parduotuvės lentyną gali sugrįžti vos per 60 dienų.

Lietuvoje kasmet surenkama ir perdirbti atiduodama daugiau nei 220 mln. metalinių pakuočių. Visuomenės sąmoningumo dėka šie rezultatai kasmet vis gėrėja.

Kaip atsirado aliuminio skardinės?

Šiandien daug kur naudojamas aliuminis pirmąkart buvo išgautas XIX a. pradžioje. Kone šimtmetį ši medžiaga buvo laikoma itin vertinga – prilygo auksui ar sidabrui.

Pirmoji aliuminio skardinė buvo sukurta praėjusio amžiaus viduryje, 1958 metais. Po kelių dešimtmečių duris atvėrė ir pirmoji Europoje aliuminio skardinių perdirbimo gamykla. Šiuo metu mūsų žemyne tokių gamyklų yra net 220, o Europa yra šios srities lyderė pasaulyje.

Metalinės pakuotės
Šiuo metu grąžinta metalinių pakuočių
2,142,874,355
Sutaupėme
283,184 tonų CO2
 

Pakuotės kelias

Įdomūs faktai

  1. Aliuminio pakuotės gamtoje pradeda irti po 80–100 metų, tam, kad pilnai suirtų – gali prireikti ir 250 metų.
  2. Aliuminio perdirbimui sunaudojama tik 5% energijos, lyginant su gamyba iš pirminių žaliavų.
  3. Plieninių skardinių perdirbimas leidžia sutaupyti apie 60–74% energijos.
  4. Skardinės yra lengvesnės, kompaktiškesnės formos, todėl viename automobilyje galima transportuoti dvigubai daugiau skysčio nei plastikiniuose ar stiklo buteliuose. Taip sumažinamos išlaidos ir transportavimo poveikis aplinkai.
  5. Kasmet Lietuvoje surinktos ir perdirbti atiduotos metalo pakuotės leidžia sutaupyti tiek energijos, kiek per metus sunaudoja visi Vilniaus r. sav. gyventojai kartu sudėjus.
  6. Vien Europoje perdirbant aliuminį išmetamųjų dujų kiekis per metus yra sumažinamas tiek, kad didelis keleivinis lėktuvas galėtų 46 tūkst. kartų apskristi aplink Žemės rutulį.