*grazinti_verta_site_logo* *usad_site_logo*
lt
en
„Vilnius yra mokykla“ projekte – kvietimas apsilankyti įspūdingoje vietoje 
„Vilnius yra mokykla“ projekte – kvietimas apsilankyti įspūdingoje vietoje 
„Vilnius yra mokykla“ projekte – kvietimas apsilankyti įspūdingoje vietoje 

Kodėl grąžinti verta? Kur nukeliauja į taromatą įdėta užstato pakuotė ir kas jai nutinka? Atsakymus į šiuos klausimus galima sužinoti VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) skaičiavimo centre Vilniuje. Ne pelno siekianti įstaiga USAD prisijungė prie „Vilnius yra mokykla“ platformos ir kviečia 5–12 klasių moksleivius pamatyti daug įdomybių. 

„Per daugiau kaip septynerius USAD skaičiavimo centro veiklos metus čia jau įpratome priimti svečius. Apie savo veiklą ir užstato sistemos pasiekimus esame pasakoję ir žmonėms iš Lietuvos, ir delegacijoms iš Europos, Australijos, Indijos ar net Pietų Korėjos. Visada sulaukiame įdomių klausimų ir daug teigiamų atsiliepimų. Dėl to norime ir toliau dalytis savo patirtimi, praktiškai ir vaizdžiai parodydami, kaip kiekvienas asmuo gali prisidėti prie kovos su klimato kaita ir palaikyti žiedinę ekonomiką“, – sako USAD vadovas Gintaras Varnas. 

Į „Vilnius yra mokykla“ projektą įsitraukusi USAD organizacija siūlo mokytojams su moksleivių grupėmis užsukti į Lentvario gatvėje įsikūrusį skaičiavimo centrą, į kurį iš taromatų ir rankinio surinkimo vietų kasdien atkeliauja milijonai užstato pakuočių.  

Vien pernai šių pakuočių Lietuvoje surinkta per 672 mln. vienetų arba – vidutiniškai maždaug 240 grąžintų pakuočių vienam šalies gyventojui. USAD duomenimis, surinktų pakuočių skaičiumi Vilniui pernai neprilygo joks kitas šalies miestas. Sostinėje per metus grąžinta daugiau kaip 145 mln. užstato pakuočių, kai Kaune – 83 mln., o Klaipėdoje – 41,5 mln. pakuočių. USAD suskaičiuotos ir sutvarkytos pakuočių atliekos nukeliauja pas perdirbėjus ir tampa vertinga antrine žaliava.  

Kviečia registruoti klasę – žada įdomų patyrimą 

Pamoką vedantis įstaigos atstovas supažindins moksleivius su užstato sistemoje dalyvaujančių pakuočių keliu – nuo patekimo į taromatą iki paruošimo tolimesniam perdirbimui. Vizito metu bus pristatyta užstato sistemos veikla, išaiškinta sistemos nauda, išdėstyta įdomių faktų apie rūšiavimą ir ekologiją.  

Užregistruoti savo klasę į daug įspūdžių žadančią pamoką per platformą „Vilnius yra mokykla“ gali kiekvienas sostinėje dirbantis mokytojas. Po vizito skaičiavimo centre moksleiviai galės pasitikrinti savo žinias atlikdami testą ir dar kartą prisiminti, kaip gali prisidėti prie aplinkos švarinimo ir puoselėjimo.  

USAD vadovo G. Varno teigimu, būtent edukacijos iniciatyvos, plačiai prieinama informacija apie užstato sistemos veiklą ir augantis visuomenės sąmoningumas lemia, kad į skaičiavimo centrą gyventojai grąžina 9 iš 10 į rinką išleistų gėrimų pakuočių. Per daugiau negu septynerius USAD veiklos metus Lietuvoje iš viso surinkta daugiau kaip 4,2 mlrd. vienkartinių užstato pakuočių.   

Pamokos gali vykti ne tik mokykloje 

Unikaliu „Vilnius yra mokykla“ projektu Vilnius siekia modernumo švietimo sistemoje – bent 10 procentų pamokų perkelti iš mokyklos pastato į miesto erdves ir diegti mišraus ugdymo modelį: skatinti mokyklas kūrybiškai išnaudoti pačias įvairiausias Vilniaus erdves ir vis dažniau tradicines pamokas klasėse derinti su pamokomis mieste.  

Projekto interneto svetainė veikia kaip platforma, kurioje mokytojai ir mokiniai gali rasti idėjų ir pamokų planų, integruotų veiklų maršrutų, taip pat – Vilniuje įsikūrusių įstaigų ir įmonių siūlomų erdvių bei pamokų.  

Rezervuoti pamoką USAD skaičiavimo centre – labai paprasta, o naujas ir neįprastas patyrimas – garantuotas.