*grazinti_verta_site_logo* *usad_site_logo*
lt
en
recycle

Rankinio surinkimo vietos

Jei parduotuvė per metus surenka mažiau nei 60 tūkst. vnt. užstato sistemoje dalyvaujančių gėrimų pakuočių, joje pakuotes priima ne taromatas, o parduotuvės darbuotojai. Pakuotės turi būti švarios, paženklintos užstato sistemos ženklu, nepažeistomis etiketėmis ir brūkšniniu kodu, išlaikiusios pradinę formą. Užstatas rankinio surinkimo vietoje bus grąžinamas grynaisiais arba galėsite jį panaudoti atsiskaitant už prekes. 

Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 1,6 tūkst. rankinio surinkimo vietų. Tikslias rankinio surinkimo vietas rasite interaktyviame žemėlapyje.

Jei turite klausimų, pastebėjimų ar norite pateikti pasiūlymus, spauskite čia.

  Taromatai

 • 1
  Įdėkite užstato ženklais pažymėtas pakuotes į taromatą
  image
 • 2
  Sekite instrukcijas taromato ekrane
  image
 • 3
  Pridavę pakuotes, paspauskite mygtuką ir paimkite kvitą
  image
 • 4
  Kvitą nuneškite į parduotuvės kasą ir atgaukite užstatą, arba atsiskaitykite juo už prekes toje parduotuvėje
  image

Naujas daug pakuočių vienu metu priimantis taromatas

 

Vilniuje įrengtas pirmas Tomra R1 modelio taromatas, kuris išsiskiria tuo, jog vartotojui yra patogesnis – vienu metu priima didelį kiekį pakuočių.

Per plačią angą į naują taromatą vienu kartu galima sukrauti per 100 skardinių ir PET plastiko butelių. Greičiau negu per minutę įranga užstato pakuotes nuskenuoja ir suskaičiuoja, o tada yra atspausdinamas kvitas. Greta šio taromato veikia ir įprastas Tomra T9 taromatas, į kurį galima grąžinti stiklo butelius, o taip pat PET ir metalines pakuotes mažesniais kiekiais.

Į naująjį R1 modelio įrenginį galima priduoti tik užstato pakuotes iš PET plastiko ir metalo skardines.  

 

image

Kaip naudotis nauju taromatu žiūrėkite čia: