Grįžti į pradinį
Gamintojams ir importuotojams

Gamintojai ir importuotojai, kurie tiekia Lietuvos Respublikos vidaus rinkai alų, alaus kokteilius, sidrą, kriaušių sidrą, vaisių vyną, vaisių vyno kokteilius, vaisių vyno gėrimus, kitus fermentuotus gėrimus, alkoholinius kokteilius ir nealkoholinius gėrimus (gaiviuosius gėrimus, stalo vandenį, girą), natūralų mineralinį vandenį, šaltinio vandenį, fasuotą geriamąjį vandenį, sultis, nektarą, supakuotus į stiklinę, plastikinę ar metalinę vienkartinę pakuotę, kurios talpa didesnė negu viena dešimtoji litro, bet mažesnė negu trys litrai, privalo dalyvauti vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistemoje (išskyrus į stiklinę vienkartinę pakuotę supakuotus vaisių vyną, vaisių vyno gėrimus ir vaisių vyno kokteilius).

VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ teikia paslaugas vienodomis sąlygomis visiems gamintojams ir importuotojams, nepriklausomai nuo jų dydžio ir išleidžiamo pakuočių kiekio.

Prisijunkite prie pakuočių registro sistemos: lt.dineta.eu/usad

Gamintojų pareigos

Pakuočių ir pakuočių atliekų įstatyme numatytos gamintojų ir importuotojų pareigos užstato sistemoje:

 • Gamintojai ir importuotojai privalo imti užstatą iš pakuočių platintojų ar pakuočių pardavėjų ir jį grąžinti pakuočių pardavėjams, kai šie grąžina pakuočių atliekas, jeigu tiekia Lietuvos Respublikos vidaus rinkai alų, alaus kokteilius, sidrą, kriaušių sidrą, vaisių vyną, vaisių vyno kokteilius, vaisių vyno gėrimus, kitus fermentuotus gėrimus, alkoholinius kokteilius ir nealkoholinius gėrimus (gaiviuosius gėrimus, stalo vandenį, girą), natūralų mineralinį vandenį, šaltinio vandenį, fasuotą geriamąjį vandenį, sultis, nektarą, supakuotus į šią prekinę vienkartinę pakuotę, kurios talpa didesnė negu viena dešimtoji litro, bet mažesnė negu trys litrai:
  • – stiklinę;
  • – plastikinę;
  • – metalinę.
 • Gamintojai ir importuotojai, tiekdami Lietuvos Respublikos vidaus rinkai gaminius, už kurių pakuotę nustatytas užstatas, privalo pakuotę pažymėti pakuotės gamintoją ar importuotoją identifikuojančiu brūkšniniu kodu ir atitinkamos užstato sistemos taikymą nurodančiu ženklu.
 • Gamintojai ir importuotojai, kurių gaminių pakuotėms taikoma užstato sistema, taip pat pakuočių platintojai ar pakuočių pardavėjai, platindami ar parduodami gaminius šiose pakuotėse, turi apskaitos dokumentuose atskirai nurodyti gaminio kainą ir pakuotės užstato dydį.
 • Gamintojai ir importuotojai privalo dalyvauti užstato už vienkartines pakuotes sistemoje, jeigu tiekia Lietuvos Respublikos vidaus rinkai gaminius, už kurių vienkartinę pakuotę nustatytas užstatas, tik pavesdami užstato už vienkartines pakuotes sistemos administratoriui organizuoti užstato už vienkartines pakuotes sistemą.
 • Gamintojai ir importuotojai privalo apmokėti dalyvavimo užstato už vienkartines pakuotes sistemoje išlaidas, susijusias su užstato sistemoje surenkamų vienkartinių pakuočių atliekų sutvarkymu ir užstato už vienkartines pakuotes sistemos administravimu.
.
Sutartys

VšĮ “Užstato sistemos administratorius” sudarys sutartis su visais gamintojais ir importuotojais tiekiančiais Lietuvos Respublikos vidaus rinkai gaminius, supakuotus į vienkartinę pakuotę, už kurią nustatytas užstatas.

VšĮ “Užstato sistemos administratorius” teiks paslaugas vienodomis sąlygomis visiems gamintojams ir importuotojams, nepriklausomai nuo jų dydžio ir išleidžiamo pakuočių kiekio.

Sutartyse numatyta užstato administravimo, ataskaitų ir informacijos teikimo, produktų registravimo užstato sistemoje, atsiskaitymų tvarkos, VšĮ “Užstato sistemos administratorius” įsipareigojimai įvykdyti pakuočių atliekų sutvarkymo užduotis bei kitos sutartinės nuostatos.

Su sutartimis susijusius dokumentus galite atsisiųsti čia:

Sutarties tekstas

Sutarties priedas Nr. 1

Sutarties priedas Nr. 2

Instrukciju vadovas

Ženklinimas

Gamintojai ir importuotojai, tiekdami Lietuvos Respublikos vidaus rinkai gaminius, už kurių pakuotę nustatytas užstatas, privalo pakuotę pažymėti pakuotės gamintoją ar importuotoją identifikuojančiu brūkšniniu kodu ir atitinkamos užstato sistemos taikymą nurodančiu ženklu.

Ženklinimo tokiu ženklu tvarką nustato aplinkos ministras.

Aplinkos ministro įsakymas dėl ženklinimo tvarkos.

Užstato sistemos administratorius savo instrukcijų vadove (6 dalis) nustato brūkšninio kodo išmatavimų, spalvų, ir kitus reikalavimus. Šių reikalavimų būtina laikytis tam, kad pakuočių priėmimui naudojami taromatai galėtų atpažinti vartotojų grąžinamas pakuotes.

VšĮ “Užstato sistemos administratoriaus” instrukcijų vadovas.

Ženklo failus galima parsisiųsti iš čia:

Pozityvinis variantas: PDF formatas AI formatas
Negatyvinis variantas: PDF formatas AI formatas
Tarifai nuo 2019 m. Sausio 1 d.

2018 11 23 VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ valdybos sprendimu nustatyti sekantys pakuočių tvarkymo tarifai, kurie isigalioja nuo 2019 m. Sausio 1 d.:

Pakuotės kodo tipasMat. Vnt.PETMetalinė (aliuminis) Metalinė (plieninė)Stiklinė
Unikalus EAN kodasEur/vnt0,0270,0090,0290,029
Universalus EAN kodasEur/vnt0,0270,0090,0290,029

Tarifai nustatyti atsižvelgiant į planuojamus surinkti pakuočių kiekius, užstato sistemos pajamas bei sąnaudas.

Atsisiųsti pranešimą Gamintojams ir Importuotojiems dėl naujų tarifų

Tarifai nuo 2018 m. Sausio 1 d.

2017 11 28 VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ valdybos sprendimu nustatyti sekantys pakuočių tvarkymo tarifai, kurie isigalioja nuo 2018 m. Sausio 1 d.:

Pakuotės kodo tipas Mat. Vnt.PETMetalinė (aliuminis) Metalinė (plieninė)Stiklinė
Unikalus EAN kodasEur/vnt 0,0300 0,0110 0,0290 0,0400
Universalus EAN kodasEur/vnt 0,0300 0,0110 0,0290 0,0400

Tarifai nustatyti atsižvelgiant į planuojamus surinkti pakuočių kiekius, užstato sistemos pajamas bei sąnaudas.

Atsisiųsti pranešimą Gamintojams ir Importuotojiems dėl naujų tarifų

Tarifai nuo 2017 m. Sausio 1 d.

2016 11 22 VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ valdybos sprendimu nustatyti sekantys pakuočių tvarkymo tarifai, kurie įsigalioja nuo 2017 m. Sausio 1 d.:

Pakuotės kodo tipasMat. Vnt.PETMetalinė (aliuminis)Metalinė (plieninė)Stiklinė
Unikalus EAN kodasEUR/vnt0.0300.0150.0300.025
Universalus EAN kodasEUR/vnt0.0300.0150.0300.025

Tarifai nustatyti atsižvelgiant į planuojamus surinkti pakuočių kiekius, užstato sistemos pajamas bei sąnaudas.

Atsisiųsti pranešimą Gamintojams ir Importuotojams dėl naujų tarifų

Tarifai nuo 2016 m. Lapkričio 11 d.

2016 07 27 VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ valdybos sprendimu nustatyti sekantys pakuočių tvarkymo tarifai, kurie isigalioja nuo 2016 m. Lapkričio 1 d.:

Pakuotės kodo tipasMat. Vnt.PETMetalinė (aliuminis)Metalinė (plieninė)Stiklinė
Unikalus EAN kodasEUR/vnt0.025-0.025-
Universalus EAN kodasEUR/vnt0.025-0.025-
Nepakeistas EAN kodasEUR/vnt0.025-0.025-